Hakkımızda

”Hayattan kaçmak için değil, hayatı kaçırmamak için yola çık” sloganıyla çıktığım bu yola yalnız değil sizlerle çıkmak istedim.

Seyahat etmek insan hayatının bir parçası. Yeni yerler gezmek ve görmek için çıktığımız yolculuklarımızda kimi zaman hiç keşfedilmemiş yerleri keşfeder, kimi zamanda tarihte bir yolculuğa çıkarız. Ama sonunda mutlaka bir şeyler öğrenerek kazançlı çıkan taraf biz oluruz.

Hep tartışma konusudur ”çok yaşayan mı bilir? çok gezen mi ? İnsanın çok yaşaması değil, yaşamının içerisine neler sığdırdığı önemlidir. Farklı bir yere gittiğimizde oranın kültürü, yemekleri, iklimi, yaşayış tarzları vs… hakkında bilgi sahibi oluruz. Sürekli aynı yerde kalarak, araştırmadan, gezmeden, görmeden, sadece yaşayarak bu bilgileri öğrenmemiz pek de mümkün değil. Şunu dediğinizi duyar gibiyim. Artık çağ ilerledi, sosyal medya, tv gibi birçok bilgiye çabucak ulaşabileceğimiz iletişim araçları var diye. Ama inanın hiç biri akan şelalelerde yüzünüze sıçrayan su damlarının serinliğini yada ayakkabınızı çıkararak elinize alıp yürüdüğünüz yolların o muhteşem hissiyatını vermiyor.

Bambaşka bir pencereden bakmaya başlıyorsunuz hayata. Gezerken sadece doğal güzelliklerin değil, farklı dinlerin, dillerin ve ırkların da olduğunu görürsünüz. Ön yargılarınız yok olur. Genellemezsiniz kimseyi. Bilmeden, öğrenmeden konuşmamayı öğrenirsiniz.

Gülmeyi ve pozitif olmayı öğretir sana. Bol oksijen ,temiz havayla neşene neşe katarsın. Derdi de ,kederi de koyu verdirir bir kenara. İllaki gezmek için çok uzaklara gitmenize gerek yok. Çok yakınınızdaki bir şehrin güzelliklerini  gezerek başlayabilirsiniz bu yolculuğa.

Bende çıkacağım bu yolculukta gördüğüm ve gezdiğim yerleri sizlerle paylaşmak istedim.. Daha önce belki de hiç gezmediğiniz yerleri beraber gezip, duymadığınız bilgileri aktarmaya çalışacağım. Sizlerle birlikte benimde öğreneceğim çok şey olacak. Gelin bu güzellikleri hep beraber keşfedelim.