TÜRKİYEANKARAİÇ ANADOLU

Aqua Vega Akvaryum | Nerede? 2023 Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri

Aqua Vega Akvaryum, dünyanın farklı pek çok yerinde yaşayan deniz canlılarını bir arada görebileceğiniz dev bir akvaryum. Diğer bir ismi ile Nata Vega Akvaryum hakkında Aqua Vega Akvaryum nerede? Nasıl gidilir? Ziyaret saatleri, giriş ücreti ve iletişim bilgilerini detaylı bir şekilde paylaştığım yazımın geziniz sırasında size oldukça faydalı olacaktır.

Dünyanın en büyük tematik akvaryumları arasında gösterilen İstanbul Akvaryum ile ilgili yazımın dikkatinizi çekeceğini düşünüyorum.

Aqua Vega Akvaryum Hakkında Bilgi

Aqua Vega Akvaryum, Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi'nin içinde yer alıyor.
Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi

Bu güzel akvaryum Ankara’nın Mamak ilçesinde Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi’nin 2. katında bulunuyor. Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük tünel akvaryumu unvanına sahip. İçerisinde 12.000 farklı deniz canlısına ev sahipliği yapan Aqua Vega Akvaryumun yapım aşaması tam 1 yıl sürmüş. 25 farklı bölümden oluşuyor. 6.000 metrekarelik geniş bir alan üzerine kurulmuş olan akvaryum, 98 metre tünel ve 4.5 Milyon litre su kapasitesine sahip. 

Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezi’nde rahatça alışveriş yaptıktan sonra Aqua Vega Akvaryumun olduğu bölümde ise ailenizle birlikte güzel vakitler geçirebileceğiniz bir alan oluşturulmuş. Özellikle çocuklarınızın eğlenirken bir yandan da yeraltı canlıları hakkında pek çok şey öğrenebilecekleri bir akvaryum. Oldukça ilgi gören bu akvaryum size de çok şey katacak.

Aqua Vega Akvaryum Nerede?

Adrenalin Dünyası

Adrenalin tutkunları bir hayli memnun edecek akvaryumun içerisinde birbirinden tehlikeli ve ürkütücü 250 farklı vahşi canlı bulunuyor. Dünyanın her bir köşesinden getirilmiş olan bu canlılar arasında bazıları var ki isimleri bile insanı korkutmaya yetiyor. Gila Canavarı, Kafesli Piton, Mojave Çıngıraklı Yılanı bunlardan sadece bir kaçı.

Boyu 30.5 cm olan dünyanın en büyük tarantula türü Goliath, Dünyanın en zehirli kara hayvanı Altın Ok Kurbağası ve dünyanın en büyük kırkayağı Avrupa Dev Kırkayağı, Aqua Vega Akvaryumu gezerken karşılaşacağınız sevimli canlılardan bazıları 😄

Balon Balığından tutunda Kırmızı Karınlı Pirana, Koi Balığı, Mavi Cerrah Balığı, Dev Ofroz, Altuni Sülin ve Timsah Balığına varana kadar belki de daha önce hiç görme imkanı bulamadığınız farklı deniz canlıları bu dev akvaryum içerisinde bulunuyorlar.

Aqua Vega Akvaryum Bölümleri

Köpek Balıkları Besleme Saati

Aqua Vega Akvaryumda köpek balıklarını besleyebilirsiniz.
Köpek Balığı

Akvaryumun içinde tehlikeli hayvanlar olurda hiç besleme saatleri olmaz mı 😀. Özel eğitimli dalgıçlar Çarşamba ve pazar günleri saat 14.00 – 15.00 arasında köpekbalıklarını besliyorlar. Sizde bir daha kolay kolay başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız bu özel görüntülere şahitlik etmek istiyorsanız bu anları sakın kaçırmayın derim. Salı ve Perşembe günleri Vatozların, Cuma Cumartesi günleri Blacktip Shark beslemesine de tanıklık edebilirsiniz.

Koi Balıkları Dokunma Havuzu

Aqua Vega Akvaryumda Koi Balıklarını besleme seansları düzenleniyor.
Koi Balıkları

Koi Balığı akıntıların tersine yüzmesi ile bilinen bir balık türü. Oldukça sıcakkanlı olan Koi Balığı, iletişim bozukluğu yaşayan çocukların gelişimine yardımcı oluyor. Çocuklarınızla birlikte bu sevimli canlılara dokunabileceğiniz gibi isterseniz biberonla besleme seanslarına da katılabiliyorsunuz.

Tuz Mağarası

Tuz mağaralarının hikayeleri binlerce yıl öncesine dayanıyor. Eskiden astım , tansiyon ve psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan tuz odaları günümüzde de hastalara şifa olmaya devam ediyor. Çankırı da bulunan 5000 yıllık tuz mağarasından esinlenerek ortaya çıkmış olan Aqua Vega Akvaryum Tuz Mağarasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca akvaryum içerisinde özel günlerinizi ölümsüzleştirme imkanı da sunuluyor. Dalgıçların ”Benimle evlenir misin?” yazılı pankartlarıyla unutulmaz bir evlilik teklifi yada ” İyi ki doğdun!” yazan pankartla sevdiklerinize harika bir doğum günü sürprizi yapabilirsiniz. Organizasyon için en geç 1 hafta öncesinden yetkililerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Aqua Vega Akvaryumda tuz odaları bulunuyor.
Aqua Vega hediyelik eşya dükkanı

Akvaryum çıkışında da hediyelik eşya mağazası bulunuyor. Aqua Vega Akvaryumu size hatırlatacak ve sevdiklerinize de güzel birer hediye götürebileceğiniz bir hoş bir yer.

Aqua Vega Akvaryum Giriş Ücreti 2023

Yetişkin75 TL
Öğrenci65 TL
Engelli Öğrenci55 TL
Engelli Yetişkin65 TL
0 – 3 YaşÜcretsiz

Aqua Vega Akvaryum Ziyaret Saatleri

Açılış SaatiKapanış Saati
Hafta İçi10:0020:00
Hafta Sonu11:0021:00

Aqua Vega Akvaryuma Nasıl Gidilir?

Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezinin içinde yer alan Aqua Vega Akvaryuma ulaşabilmek oldukça kolay. EGO 351, EGO 340, EGO 334, EGO 337 ve EGO 347 numaralı toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabileceğiniz gibi kendi özel aracınızla KONUM bilgisini paylaştığım linki tıklayıp takip ederek de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aracınızı alışveriş merkezine ait olan otoparka park edebilirsiniz.

Aqua Vega Akvaryum İletişim ve Adres Bilgileri

ADRES: Akşemsettin, Doğukent Bulvarı Nata Vega Outlet, 06480 Mamak/Ankara

Müşteri Hizmetleri: 444 87 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir