KAYAK MERKEZLERİİÇ ANADOLUKAYSERİTÜRKİYE

Erciyes Kayak Merkezi | Kayseri

Erciyes Kayak Merkezi bir zamanların başı dumanlı, şimdilerin suskun ve bir o kadarda heybetli dağı. Kayseri’nin neresinden bakarsanız bakın Erciyes Dağı’nın o görkemli ve ihtişamlı görüntüsünü görürsünüz. Beyaza bürünmüş dev cüssesiyle kar tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor. Daha önceleri gittiniz mi bilmem ama gidenlerde bağımlılık yapıp tekrar tekrar gittikleri kesin. Çocuklarınıza en iyi karne tatili hediyesi olarak Erciyes kayak merkezine getirebilirsiniz. Yada sevgilinize karlar üzerinde evlenme teklifi etmenin en güzel yolu. Hayatın stresinden bir süreliğine uzaklaşıp, ciğerlerinize çektiğiniz bol oksijenle kendinizi adeta yenilenmiş hissedeceğiniz bir yer.

İçinde bulunduğumuz coğrafyada büyük ve küçük pek çok dağımız ve bir o kadar da her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek kapasitede kayak merkezlerimiz mevcut. Kayak Merkezleri kategorisine göz atarak Türkiye’de bulunan diğer kayak merkezleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri
Kayak Yarışları

İçindekiler

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes dağının yüksekliği 3910 metredir. Hem Ülkenin hem de bölgenin en gözde dağ turizmi noktalarından olan Erciyes Kayak Merkezi, 1989 yılından beri Bakanlar Kurulunun Kararı ile Uluslar Arası Kayak Merkezi olarak tanınıyor. Özellikle Kış sporu Merkezi olmasından dolayı Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerine kayak sporu dışında, eğlence, mangal organizasyonları ve teleferik yolculukları ile birbirinden farklı aktivitelerle hizmet sunuyor.

Erciyes Dağına çıkıp da sucuk ekmek yemeden gitmek olur mu? Kar üzerine konulan mangalda sucuğun mis gibi kokusunu rüzgar etrafa savururken sizde içiniz ısınsın diye sıcacık çayınızı yudumlayın. Yıllar geçse de unutamayacağınız bir lezzet ve güzel bir anı olacağına eminim.

Erciyes Kayak Merkezi Nerede?

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri ilinde yer almaktadır. Şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?

Kayak sezonu olan Kış döneminde gitmek daha mantıklıdır. Kayak yapabilmek için en uygun olan zaman Aralık-Nisan aylarıdır. Kayak Sezonu ise 15 Kasım – 1 Mayıs arasındadır.

 HARİTA

Erciyes Kayak Merkezi, teleferik ücreti
Teleferik Keyfi

Erciyes Kayak Merkezine Ulaşım

Şehir Merkezine 25 km mesafede bulunan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Erkilet Havaalanına sadece 27 km uzaklıktadır. İstanbul’dan Erkilet Havaalanı 1 saatlik uçuş mesafesi sürüyor. Dilerseniz taksi vasıtasıyla havaalanından kayak merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden belirli aralıklarla hareket eden Develi minibüsleri sizi doğrudan kayak merkezine götürür. Zaman Zaman kayak merkezine giden yol kar yağışı ve buzlanma nedeni ile kapansa da Kış aylarında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun çalışmaları sonucunda yol 24 saat açık tutuluyor. Benim size tavsiyem yola çıkmadan önce aracınızın zincirlerini mutlaka takın.

Erciyes Kayak Merkezi Pistleri

Erciyes Kayak Merkezi Pistleri
Erciyes Kayak Merkezi Pistleri

Türkiye’nin en iyi pistleri arasında ilk sırada yer alan merkez 5 kapıya sahip, 34 kayak pistiyle kayak severlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından tescillenmiş 2 adet profesyonel kayak pisti bulunuyor. Kırmızı, siyah ve mavi olmak üzere 3 bölümden oluşan pistlerin, mavi renkte olanı orta derecede kayak yapanlar için uygundur. Kırmızı renkli pistler iyi derecede kayak yapanlar için, siyah renkli pistler ise zorluk derecesi yüksek, daha çok profesyonel olanlar için ayrılmıştır.

Bilet Ücretleri

Bilet ücretleri, hava koşulları ve sezona bağlı olarak değişkenlik gösterdiğinden en doğru bilgiyi alabilmeniz için Erciyes Kayak Merkezi’nin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi
Erciyes Kayak Merkezi

Yanınıza Almanız Gereken Kayak Ekipmanları

 • Kask,
 • Dizlik,
 • Bere,
 • Kulaklık,
 • Kar gözlüğü
 • Dizlik
 • Eldiven,
 • Kafa bandı,
 • Kemer,
 • Külotlu Çorap/İçlik
 • Termal içlik,
 • Boğazlı Kazak
 • Kayak montu

Kayak Ekipmanları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 1. Yaşınızı
 2. Kilonuzu
 3. Boyunuzu
 4. Seviyenizi
 5. Kayak pistinin özelliklerini
 6. Tercih ettiniz spor dalını göz önünde bulundurmalısınız.

Kayak malzemeleriniz yoksa dert etmeyin. Erciyes’in bütün giriş noktalarında bulunan mağaza ve dükkânlardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir