KAYAK MERKEZLERİKOCAELİMARMARATÜRKİYE

Kartepe Kayak Merkezi | Kocaeli

Kartepe Kayak Merkezi, doğal güzelliği, ormanları ve Sapanca gölü manzarası ile dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye’nin en yeni kayak merkezlerinden olmasının yanı sıra, özellikle İstanbul’a 1 saatlik uzaklıkta olması ve çevre illere yakınlığı ile pek çok yerli ve yabancı turist tarafından tercih ediliyor. Günübirlik olarak bir çok insan hem sömestr tatilinde hem de hafta sonu buraya rağbet gösteriyor.

İçinde bulunduğumuz coğrafyada büyük ve küçük pek çok dağımız ve bir o kadar da her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek kapasitede kayak merkezlerimiz mevcut. Kayak Merkezleri kategorisine göz atarak Türkiye’de bulunan diğer kayak merkezleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi

Kayak denilince çoğu kişinin aklına pahalı bir spor olduğu gelir. Kayak merkezlerinin pahalılığı, ekipman ücretlerinin cep yakıyor olması, bazılarımızın bu spordan istemeyerek de olsa uzak kalmasına sebep oluyor. İşte Kartaltepe Kayak Merkezi İstanbul’a yakın ve ucuz olmasından dolayı tercih edilen merkezlerden. Harika bir körfez manzarası bulunan Kartepe Kayak Merkezi özellikle Ocak ve Şubat aylarında maksimum doluluk oranına ulaşıyor. Denizden 1600 metre yüksekte, kar kalınlığı 60 ile 200 cm arasında değişmektedir.

Kartepe Kayak Merkezi Nerede?

İstanbul’a 1 saatlik uzaklıkta olan Kayak Merkezi Kocaeli sınırları içerisindedir. Sapanca gölüne de yakın bir konumdadır.

Kartepe Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Kayak Merkezi, Kocaeli sınırları içerisinde yer alıyor. İstanbul’dan Kartepe’ye gitmek isterseniz Tem Otoyolu’nu kullanmanız gerekiyor. Sapanca yoluyla ilerleyip, İzmit (Doğu) çıkışını kullanarak Kartepe ilçesi içerisine giriş yapmalısınız. Burada bulunan yönlendirme tabelaları ile Maşukiye beldesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Diğer yollar pek güvenli değil. Arabayla zirveye çıkış 20 dakika sürüyor. Kocaeli belediyesi tarafından sıkça uygulanan tuzlama ile yollar çoğunlukla açık tutuluyor. Siz yine de yola çıkmadan önce aracınıza zincir takmayı ihmal etmeyin.

Kartepe Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?
Kartepe Kayak Sezonu

Kartepe Kayak Sezonu

Kartepe kayak merkezinde kayak yapmak için en uygun olan zaman Aralık ve  Mart ayı arasıdır. Sömestr tatilinde aşırı kalabalık ve yoğun oluyor. Bu durum bazıları için can sıkıcı bir hal alabiliyor. Sizde tatil yapmak için bu harika kayak merkezine gitmeyi düşünüyorsanız, bu özel tatil zamanlarının yoğunluklarını göz önünde bulundurup planınızı ona göre yapın derim.

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri
Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe pistleri, çeşitlilik açısından oldukça zengindir. Her türlü zorluk derecesine hitap eden bölgeleri bulunuyor. Kartepe Kayak Merkezi’nin acemi pist başta olmak üzere toplam 4 tane kayak pisti vardır. Kayak derslerinin de verildiği bu pistin uzunluğu 450 metredir.

Kartepe kayak merkezi zirvesinde hizmet veren tek işletme olan Greenpark Kartepe, toplam 4 ayrı lift çıkışının hepsine tek bir skipass ile faydalanma imkanı sağlıyor. Kartepe’de 4 lift 3 telesiyej ve 1 teleski bulunuyor. Kadıkonağı (otele çıkış pisti) çok kolay, Geyikalanı kolay-orta, Karlıktepe orta derecedeki pistlerdir. Geyikalanı Pisti’nin zirvesine çıkıp, Sapanca Gölü’nün manzarasını izlemek isteyebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi
Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Malzemeleri Kiralama

Eğer kayak malzemeleriniz yoksa paniğe kapılmayın. her tür ihtiyacınıza uygun alanlar düşünülmüş. kayak merkezine gelmeden, yokuşu çıkmadan önce Kartepe Kayak Evi’nden kayak malzemelerinizi temin edebilirsiniz.

Kayak Ekipmanı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaşınızı, kilonuzu, boyunuzu, seviyenizi, kayak pistinin özelliklerini, tercih ettiniz spor dalını göz önünde bulundurmalısınız.

Yanınıza Almanız Gereken Kayak Ekipmanları

 • Kask,
 • Dizlik,
 • Bere,
 • Kulaklık,
 • Kar gözlüğü
 • Dizlik
 • Eldiven,
 • Kafa bandı,
 • Kemer,
 • Külotlu Çorap/İçlik
 • Termal içlik,
 • Boğazlı Kazak
 • Kayak montu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir