TÜRKİYEAKDENİZANTALYA

Antalya Plajları | En Güzel Plajları Keşfet

Antalya Plajlarının, Dünya’nın en iyi plajları arasında gösterilmesinin yanı sıra yıl boyunca akın akın gelen binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaya devam ediyor. Öyle ki en çok tercih edilen yerler arasında olmasının en büyük sebeplerinin başında mavi bayraklı plajlara sahip olması geliyor. ”Mavi Bayraklı Plaj” temizlik ve güvenlik kriterlerinin ön planda tutulduğu bir çevre ödülüdür. Türkiye’de de toplamda 463 tane mavi bayraklı plaj bulunuyor. Bunlardan 203 tane plaj Antalya sınırları içerisinde yer alıyor. Hal böyle olunca da plajların tıklım tıklım olması da kaçınılmaz oluyor.

Antalya Plajları | En Güzel Plajları Keşfet

Gelelim masmavi sularında kulaç atacağınız, tertemiz sahilinde güneşin tadını çıkaracağınız muhteşem güzellikteki Antalya Plajlarını tek tek tanımaya.

Antalya Apart Oteller – Kiralık Günlük Daireler ve Antalya Kiralık Villalar – Havuzlu Villa Seçenekleri yazıma göz atmanızı tavsiye ederim. Konaklamanız açısından size oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

Kaputaş Plajı, Kaş

Kaputaş Plajı Dünyanın en iyi plajları arasında gösteriliyor.
Kaputaş Plajı, Kaş

Dünya’nın en iyi plajları arasında gösterilen Kaputaş Plajı, Kaş’a 20 km, Kalkan’a ise sadece 7 km mesafede yer alıyor. Etrafı kayalıklarla çevrili olan plajın turkuaz renkli denizi Antalya’nın en gözde plajlarının başında gelmesinin en büyük sebebi.

Buraya ulaşmak oldukça kolay. Kaş yada Kalkan’dan hareket eden dolmuşlara bindiğinizde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gelmek isterseniz de plaj, Kaş ve Kalkan arasında yer alan keskin virajın altında yer aldığı için aracınızı yukarıda bir yerlere park etmeniz gerekiyor. Öğle saatlerinde denize girmek isteyenlerin oluşturduğu yoğunluk nedeniyle aracınızı park edecek yer bulamayabilirsiniz. Sağ salim aracınıza yer bulduktan sonra Kaputaş Plajına inmek için tam 190 basamaklı merdiveni inmeniz gerekiyor. Benim size tavsiyem fazla eşya yüklenmemeniz. Malum bu inişin birde çıkışı var?.

Denizin dibi çakıl taşlarıyla döşeli olmasının yanı sıra Plajı da kum ve çakıl taşları ile kaplı. Deniz suyu oldukça serin ve dalgalı. 1-2 metre ilerlediğinizde derinlik bir anda artıyor. Bu yüzden yüzmeyi tam olarak bilmeyenler için biraz sıkıntı yaratabilir. Dikkatli olunması gerekir.

Küçük Çakıl Plajı, Kaş

Küçük çakıl Plajı, Antalya'nın mavi bayraklı plajlarındandır.
Küçük Çakıl Plajı, Kaş

Kaş’ın merkezinde yer alan Küçük Çakıl Plajı, küçük bir koyda yer alıyor. İsmini plajı kaplayan küçük çakıl taşlardan almış. Oldukça temiz olan denizi oldukça serin. Antalya’nın mavi bayraklı plajları arasında yer alan küçük ve bir o kadarda harika bir plaj. Sessiz sakin bir yerde denize girmek ve güneşlenmek istiyorsanız isteklerinizi karşılayabilecek bir yer.

Konyaaltı Halk Plajı, Konyaaltı

Konyaaltı Halk Plajı, Antalya'nın en uzun plajıdır.
Konyaaltı Halk Plajı – Antalya Plajları

Konyaaltı Halk Plajı, 7 Km’lik uzunluğu ile Antalya’nın en uzun plajıdır. Plaj boyunca cafeler, eğlence mekanları ve oteller bulunuyor. Turkuaz rengi denizinde 1-2 metre gidilince hemen derinleşiyor. Denize girerken oldukça dikkat edilmesi gereken plaj çakıl taşlarla döşeli. Rahat etmeniz açısından yanınızda deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca mavi bayrak ödülüne sahip olması da cazibesini daha da artırıyor.

Antalya Plajları | En Güzel Plajları Keşfet

Kleopatra Plajı, Alanya

Kleopatra Plajı ismini mısır Kraliçesi Kleopatra'dan almıştır.
Kleopatra Plajı, Alanya

Antalya Plajları arasında en ünlülerinden biri olan Kleopatra Plajı, Alanya ilçesinde yer alıyor. 2 km’lik oldukça uzun bir kumsala sahip olan plaj, denizinin sığ olmasından dolayı özellikle küçük çocukları bulunan aileler tarafından daha çok tercih ediliyor. Mavi bayrak ödüllü bu plaj ismini Mısır Kraliçesi Kleopatra‘dan almış. Söylenilenlere göre Alanya, Kleopatra’ya hediye edilmiş. Oda her gün bu plaja iner ve denize girermiş. Bu yüzden de adı Kleopatra plajı olarak kalmış. İncecik kumla kaplı kumsala sahip olan Plaj, gün batımının o eşsiz manzarasını izleyebileceğiniz harika bir plajdır.

Olimpos ( Olympos) Plajı, Kumluca

Olimpos Plajı caretta carettaların yumurtlama alanlarından biridir.
Olimpos ( Olympos) Plajı, Kumluca

Olimpos Plajı, Antalya’nın Kumluca ilçesi sınırları yer alıyor. Tertemiz bir plaja ve berrak bir denize sahip Olimpos Plajı, en bilindik plajlar arasında bulunuyor. Buz gibi serin bir suya sahip olan Plaj’a ulaşabilmek için Olimpos Antik Kenti’nin içerisinden geçmeniz gerekiyor. İri taşlı sahiline vardığınızda sizi harika güzellikte bir deniz manzarası karşılıyor.

Beydağları Sahil Milli Parkı’nın bir parçası olan plaj, caretta carettaların yumurtlama alanlarından biri. Bu yüzdende bölgenin doğal yapısına hiç bir şekilde zarar verilmemiş. Hatta carettaların yaşam alanlarına zarar verebileceği düşünülerek plajda şezlong ve şemsiye bulunmuyor. Bu yüzden gelirken yanınızda katlanabilir sandalyelerinizi ve lazım olabilecek diğer malzemelerinizi getirin derim.

Plaja girebilmek için Olimpos Antik Kenti girişinde bilet almak gerekiyor. Ayrıca aracınızı da park edebileceğiniz ücretli ve ücretsiz otoparklarda bulunuyor.

Phaselis Plajı, Kemer

Phaselis Plajı, Beydağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alıyor.
Phaselis Plajı

Olimpos Beydağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Phaselis Antik kenti, irili ufaklı 3 koy’a sahip. Merkezde, kuzeyde ve güney liman bölümlerinde denize girilebiliyor. Kemer’e 16 km mesafede yer plajın etrafı yemyeşil kızılçam ağaçlarıyla kaplı. Yeşilin her tonuna ve gözünüzün alamayacağı kadar maviye doyacağınız alan tarihi alanlarında çokluğuyla hem tarihe hem de doğaya düşkünlerin isteklerini fazlasıyla karşılıyor.

Plaj ince taşlı çakıllarla kaplı. Sit alanında bulunduğu için şezlong ve şemsiye hizmeti bulunmuyor. Küçük bir büfenin yanı sıra duş ve wc bulunuyor.

Phaselis Plajına ulaşabilmek için antik kentin girişinden bilet alarak girilebiliyor. Müze kart geçerli. Girişte verdiğiniz müze kartla bu güzel alanda bulunan antik kenti gezebilir hem de eşsiz güzellikteki denizine girebilirsiniz.

Antalya Plajları

Atatürk Parkı Halk Plajı (Beldibi Plajı), Kemer

Beldibi Plajı, Antalya'nın mavi bayraklı plajlarındandır.
Beldibi Plajı

Beldibi Plajı, Antalya’nın mavi bayraklı plajlarındandır. 200 metre uzunluğundaki plajı ve denizi biraz taşlıdır. Rahat yürüyebilmeniz için gelirken yanınızda deniz ayakkabılarınızı getirmenizi tavsiye ederim. Ücretli şezlong ve şemsiye hizmetlerinin yanı sıra wc ve duş alanları bulunuyor. Ayrıca deniz paraşütü ve su kayağı gibi aktiviteler düzenleniyor. Bu aktivitelere katılıp tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Beldibi Halk Plajına giriş ücreti de alınmıyor.

Antalya Plajları

Lara Halk Plajı, Muratpaşa

Lara Halk Plajı, altın sarısı ince kumlarla kaplıdır.
Lara Halk Plajı -Antalya Plajları

Antalya Plajları arasında mavi bayrak ödüllü plajlarından biri olan Lara Halk Plajı, altın sarısı ince kumlarla kaplı. Güneşlenmek ve için oldukça ideal bir kumsala sahip. Şehir merkezine 10 km mesafede bulunmasından ve giriş ücretinin olmamasından dolayı oldukça fazla rağbet gören plajlar arasında yer alıyor. Duş, wc, soyunma kabini ve ücretsiz Wi-fi hizmeti veriliyor. Ücretli şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz gibi piknik yapılmasına da izin veriliyor. Plaj kenarlarında yer alan Antalya Büyük Şehir Belediyesi tarafından işletilen yerlerden piknik malzemelerini temin edebilirsiniz.

Damlataş Plajı, Alanya

Damlataş Plajı, Antalya kalesinin eteklerinde yer alıyor.
Damlataş Plajı, Alanya

Damlataş Plajı, Damlataş Mağarası’nın hemen önünde yer alıyor. Plajın sol tarafına baktığınızda Antalya Kalesini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Tertemiz, masmavi denizi ile Mavi Bayrak Plajı ödülüne sahip olan Damlataş Plajına her yıl binlerce ziyaretçi oldukça yoğun ilgi gösteriyor. Bunun nedeni ise denizin ve kumsalın tadını çıkarmak isteyen tatilcilerin geldiklerinde hem Damlataş Mağarasını, hem de Alanya Kalesi’ni aynı gün içerisinde ziyaret edebilme imkanı bulmaları. Altın sarısı kumlara sahip Damlataş Plajı’na giriş ücretsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir