TÜRKİYEİSTANBULMARMARA

Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds İstanbul, İstanbul’un kalbinde yer alan bir balmumu müzesi. Şehrin en popüler turistik yerlerinden biri ve ünlülerden tarihi figürlere kadar eşsiz bir balmumu figürleri koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Müze, ziyaretçilere en sevdikleri ikonlardan bazılarıyla yakınlaşma ve onların hayat hikayelerini öğrenme fırsatı sunuyor. Hollywood yıldızlarından Türk efsanelerine kadar Madame Tussauds İstanbul’da herkes için bir şeyler var. Ayrıca interaktif aktiviteleri, eğitici turları ve özel etkinlikleriyle ailelerin keşfetmesi ve eğlenmesi için harika bir yer!

250 yıllık geçmişe sahip Madame Tussauds markasının 20 ülkede balmumu müzesi bulunuyor. Bunlardan 21. sinide Türkiye’nin kalbi İstanbul’da açtılar. Müzede Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin önemli tarihi şahsiyetlerinin yanı sıra sanatçıların, dünya çapında tanınmış film, müzik ve spor yıldızlarının balmumu replikaları bulunuyor. Madame Tussauds İstanbul, uluslararası süper yıldızlardan yerel ikonlara, tarihin en ikonik isimlerinden bazılarının hayatlarına ve başarılarına büyüleyici bir bakış sunuyor. Ziyaretçiler için, gerçekçi balmumu modellerini, bu figürlere hayat veren etkileşimli ve sürükleyici bir ortamda keşfetme imkanı sunulmuş. İster film yıldızlarının ister kraliyet ailesinin hayranı olun, Madame Tussauds İstanbul’da herkes için bir şeyler var!

İstanbul’da gezilecek pek çok müze ve tarihi yer bulunuyor. Linki tıklayarak birbirinden eşsiz güzellikteki mekanlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim bu güzel müzenin içinde kimlerin balmumu heykellerinin bulunduğuna.

Madame Tussauds İstanbul'da bulunan siyasetçilerin balmumu heykelleri.
Madame Tussauds İstanbul’da bulunan siyasetçilerin balmumu heykelleri.

Müzenin içerisinde dünya tarihinde önemli yerlere sahip siyasetçilerin balmumu heykelleri bulunuyor. Osmanlı dönemine iz bırakan pek çok padişah ve Atatürk’ün balmumu heykelini görmek mümkün. Oldukça gerçekçi görünen tarihi liderlerin heykelleri ile geçmişe gidebilir, resim çekinerek güzel bir anı bırakabilirsiniz.

Madame Tussauds İstanbul'da yer alan şarkıcıların balmumu heykelleri
İstanbul’da yer alan şarkıcıların balmumu heykelleri

Müzenin bir diğer güzel bölümü şarkıcıların bulunduğu alan. Bu bölümde dünyanın en ünlü şarkıcıları Lady Gaga, Michael Jackson, Rihanna’dan tutunda Türk müziğinin meşhur sesleri Neşet Ertaş, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Barış Manço gibi ünlü isimler yer alıyor.

Madame Tussauds İstanbul'daki oyuncuların balmumu heykelleri
Madame Tussauds İstanbul’daki oyuncuların balmumu heykelleri

Müzede dünyanın pek çok yerinden filmlerin ve dizilerin tanınan simaları yer alıyor. Sevdiğiniz dizi oyuncularına daha yakından bakmak ve dokunma imkanınız var. Müze ayrıca, ziyaretçilerin deneyimini daha da eğlenceli hale getirmek için etkileşimli etkinliklerle hem yetişkinler hem de çocuklar için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Madame Tussauds İstanbul Giriş Ücreti 2023

GişeOnlineYetişkin 12+ YaşÇocuk 2 – 11 YaşÖğrenci +2 YaşBebek 0 – 1 Yaş
Tek Bilet235 TL188 TL235 TL195 TL195 TLÜcretsiz
Madame Tussauds + SEA LIFE İstanbul400 TL320 TL400 TL
330 TL
330 TLÜcretsiz
Madame Tussauds + LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul400 TL320 TLÜcretsiz
Madame Tussauds + Museum of Illusions310 TL310 TLÜcretsiz

Madame Tussauds İstanbul Ziyaret Saatleri 2023

Haftanın her günü 11:00 – 20:00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz. Müzeye son giriş saati 19:00 olarak belirlenmiş.

Madame Tussauds Müze Kart Geçerli mi?

Madame Tussauds giriş için Müzekart geçerli değil. Ancak Müzekart sahiplerine %15 indirim yapılmaktadır. 

Madame Tussauds İstanbul Nerede?

Madame Tussauds, Taksim İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Grand Pera binasının ilk iki katında yer alıyor.

YOL TARİFİ

Madame Tussauds İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’un kalbinde yer alan müzeye toplu taşıma araçları ile ulaşım oldukça kolay. Başlangıç noktanıza bağlı olarak kullanabileceğiniz birkaç farklı rota var. Oraya ulaşmanın en kolay yolu, sizi doğrudan müzeye götürecek olan metroya binmek. Ayrıca taksiye veya otobüse binebilir, hatta isterseniz yürüyebilirsiniz! Oraya nasıl gitmeyi seçerseniz seçin, Madame Tussauds İstanbul’un unutulmaz bir deneyim olacağı kesin!

Metroyla; Grand Pera Alışveriş Merkezi’ne Hacı-Osman- Yenikapı hattında sefer yapan metroyu kullanıp takism durağında inerek istiklal Caddesi’nden yürüyerek doğrudan ulaşabilirsiniz.

Metrobüsle; Grand Pera Alışveriş Merkezi’ne Hacı-Osman- Yenikapı hattında sefer yapan metroyu kullanıp takism durağında inerek istiklal Caddesi’nden yürüyerek doğrudan ulaşabilirsiniz.

Marmarayla; Anadolu yakasından öncelikle Marmaray’a binin. Yenikapı durağında inin ve Hacıosman- Yenikapı hattında sefer yapan metroya geçin. Taksim’de inin. istiklal Caddesi’ni yürüyerek doğrudan Madame Tussauds istanbul’a ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir